:

TAI

Avaldatud: 15.11.2016
TAI
Avaldatud: 15.11.2016

Oleme nüüd tagasi oma töölähetuselt Taist ning nagu lubatud jagaksime oma kogemusi meelsasti ka Teiega !

Alustaks meie reisikirja ühe tuntud laulu sõnadega- "Hotter than Hell !" , sest mille eest pääsu polnud, oli +33...+35 kraadine kuumus ning 90 % õhuniiskus, mida võiks võrrelda saunalava kuumusega, mis on iseloomulik ekvatoriaalvöötme vihmaperioodile.

Vihma sajab hooti iga päev ning enamasti ilmad pilves...selgimistega.

Lend (30.10) siis kulges liinil Tallinn-Istanbul-Bangkok, Turkish Airlines-iga, mis oli lausa nauding võrrelduna eelnevate kilukarpidega lennates.

Uhiuued, meelelahutuskonsoolidega varustatud, laiade istmevahedega lennukid, kus pardal nö. All Inclusive teenindus, mis muidugi on Põhiline, et lõbusalt nii pikk lennureis üle elada.

8 h vahepeatus Istabulis sai kenasti sisustatud tutvudes endise Ida-Rooma Impeeriumi pealinna, Konstantinoopoli vaatamisväärsustega, nagu Hagia Sophia, Sinine Moṧee, jne.

Bangkok (31.10) siis tervitas meid palavusega, et juba minuti pärast oleks tahtnud lennujaama tagasi joosta.

Siit siis suundusime Pattayasse, mis siis Kõige tuntuim Tai kuurort, mida külastab aastas ca. 4 mln. turisti.

Hotellidest Tais võib kokku võtta väga lühidalt, üldiselt al. 3*+...4* hotellid, rääkimata 5* hotellidest, on juba väga hea tasemega, puhas, meeldiva teenindusega ning meile nii oluline- WiFi, on keskmiselt kas lobbys või isegi terves hotellis, Tasuta!

Hommikusöök hotellides on igati maitsev ning sobilik kõikidele maitsetele ning müügis olevate hotellide seast ei kohanudki mitte ühte kehva hotelli.

Mõni sõna siis ka paljusid huvitav, Pattaya ööelu- Hmmm…

Siinkohal võib öelda, et inimese Fantaasia ja Lollus on piiritu, nii ka siin, Pattayas, Walking Street-il, mis on siinse ööelu peamine Keskus.

Siin leidub baare, diskoteeke, stripi-klubisid, massaazi-salonge, mõistagi happyending-uga ning igasugu muid väliatraktsioone, nagu 3D- rännakud; lasketiirud, jne, jne.
Erilisemad show-d, nagu ping-pongi baarid, kohalike "täpsusküttidega" ja Transvestiitide show-d, mida ka kõige tolerantsem ei suuda lõpuni vaadata...Eks kellel täpsem huvi, küsige üle.
Hoiatan juba ette vallatuid poissmehi…Te tõepoolest ei tee vahet, kes on Naine ja kes on Naine “lisavarustusega”, sest kohalikud investeerivad ca. 10,000.-EUR operatsioonidesse, nagu näiteks, et vormida mehe keha naiselikumaks (liivakellafiguur), mitte ei süstita Botox-it tagumikku, vaid eemaldatakse 2 alumist ribi ja volaa…
Ideaalne figuur, mis halvaks ka Kõige paadunuma homofoobi. Rääkimata siis silikoonrindadest, jne.
Siiski tunneb sellised “Naised” ära nende pikema kasvu ning volüümide-, vahest ka näojoonte järgi ära, sest Tai naised üldiselt ei ole pikemad kui 160 cm.

Kui osa Pattaya hotelle üle vaadatud, siirdusime (02.11) dzunglisaarele Tai idaosas, Kambodza piiri ääres, Koh Changile, sõit Pattayast sinna võtab aega ca. 5-6 tundi.

Saar on tõeliselt kaunis oma mägede, dzunglite ja lopsaka loodusega, kuid ettevaatust...Metsa omapäid ei maksa minna, see on koduks sadadele madudele!!!

Kuningkobra hammustus on surmav 15 minutiga.
Rannad siin on väga puhtad, isegi võiks öelda, et lausa idüllilised oma kollaka-valge peene liivaga ning sügavsinise merega.
Koh Chang sobib just neile, kes soovivad veeta oma puhkus kohas, kus vähe turiste, lahked saareelanikud ning kaunis loodus.

Lisaks on võimalus saarel puhkajatel võtta ette ekskursioon Angkor Wat-i, Kambodzas, mis jääb siit "kiviviske kaugusele"

Tagasi Pattayasse (03.11), kus jätkasime hotellide külastamist Pattaya erinevates regioonides, Pattaya koosneb teatavasti 5-st erirajoonist (Naklua, Põhja-Pattaya, Kesk-Pattaya, Lõuna-Pattaya, Jomtien), mille mastaap ulatub ca. 15-20 km. lausele alale, seega "Ega vähe ei ole ole"

Mida siis teha neil, kes sooviks püksid jalad hoida ning näha/kogeda õiget Taimaad ?

On variant külastada Krokodillifarmi, võtta ekskursioon Kawai jõel, külastada Wat Yan-i Templit ja Ramayana Veeparki, jne.

Samuti on võimalus võtta 2 päevased ekskursioonid Koh Changile või siis Kambodzasse, Angkor Wat-i ning loomulikult, kel soov ja kuumus talutav, võtta Bangkok-i ekskursioon.

Või siis kui ei viitsi tõesti kuhugi minna, on võimalus sõita otse sadamast Koh Lan saarele, kus saate vedeleda idüllilisel valge liivaga rannal, sadamast võtate Tuk-Tuk-i, mis viib teid 40 Bahtiga soovitud randa (palju kiidetud Tien Beach).

Edasi Pattayst kulges Siselend Bangkok-Phuket (05.11), Thai Airways-iga, tuliuue Airbus 330-ga, mis oli nii suur ja mugav, et isegi lennuhirmust sai korra võitu ! 
Kohaliku Giidi tervituskõne või pigem manitsus, mida Siin ei tohi teha, mis võib juhtuda, ehmatas küll natuke ära...
Sel õhtul mõtlesime küll koos oma kaaskompanjonidega, Dima ja Andreiga, et võtaks kiirelt mõned “tuisutopsid” ja tuleks väga ruttu oma hotelli tagasi.
Igaljuhul ei soovitata Tais, ei autot ega rollerit rentida; Politseiga asjaajamine tähendab vaid üht- You Lose !
Ehk siis, kui saad kusagil natuke " vastu pükse", ela üle.

Ja Kindlasti...Ärge ostke sealt isegi mitte nalja pärast narkootikume, sest järgmisel hetkel tehakse kõne "Müüja" poolt Politseisse ja teid vahistatakse 5 min. jooksul ning et sellest jamast pääseda, tasute politseile kümneid tuhandeid, kui mitte rohkem, “sõbramehemaksu”, et jamast pääseda !!!

Kõik kokkulepped mille kohalikuga sõlmite, kehtib niikaua, kuni see Neile sobib...seega ükski Hind ei ole lõplikult paigas, isegi kui ekskursiooni tellite.
Matemaatilises keeles, siin pole konstante, kõik muutub pidevalt...Seega olge valmis selleks !!!

Hiljem tehakse lihtsalt "lambanägu" ette, nagu saaks millestki aru ja kergema närvikavaga inimestel, hakkavad tihti rusikad sügelema.
Paraku see on osa kultuurist ja tuleb säilitada külma närvi, mis muideks kehtib ka minu enda kohta

Nii, aga nüüd Phuketist- Taaskord, superkauni loodusega saar, mis lausa upub rohelusse, mis jaguneb erinevateks puhkusepiirkondadeks, millest põhilised on Kata-, Patong-, ja Karon Beach ning teised juba väiksemad ja vaiksemad piirkonnas.

Põhiline ööelu, nii nagu Pattayas, oma piiritu fantaasia ja lollustega, baaride, klubide, ping-pongi klubide, lõbutüdrukute, jm, toimub siin, Patong Beach-il, kus on isegi eraldi Meelelahutuskeskus-Tänav "Värvilistele", 
 koos oma põnevate klubide, jm. eluga. :)

Neile, kes tahavad kaunist, talla all krudisevat liivaranda, mühiseva India Ookeani ääres, neile siis soovitaks kas Karon Beach-i, Kata Beach-i või siis individiuaalreisijatele teisi väiksemaid randasid (Rawai, Panwa, Mai Khao).

Väljas söömine ei ole kallis, praad maksab ca. 190-400 Bahti, kuid kõige enam soovitaks kasutada võimalust, süüa väliköökides tänavatel, mis avatakse just õhtuti, kust saab parimaid maitseelamusi, kõige värskemat toitu (nuudlid, mereannid, jne), meeletus valikus ja ulmeliselt soodsa hinnaga.

Saare keskel, mäe otsas, keset imekaunist dzunglit, on püstitatud Buddha kuju, kes siis peaks saart valvama ning kaitsma Loodusõnnetuste eest.

Teatavasti tabas Phuketit 2004 a. 26.dets, 30 m. Tsunami, mille tagajärel hukkus Kokku ca. 300,000 inimese üle erinevate Riikide ja Maailmajagude kokku. Tais hukkus ca. 6,000 in.

Kuna ilm oli taas eestimaiselt pilvine ning palavus kodumaise sauna moodi, polnud sealt ülevalt suurt s…..i näha, kõik oli mähkunud udu-pilve sisse, nii et hea kui iseennast seal ära ei kaotanud.

Kuigi ilusa ilma korral oleks siit näinud lausa hingematvaid vaatepilte…kuid jah, eks me ju vihmaperioodi lõpus seal.

Täna siis (08.11) suundume oodatud Krabi (Ao Nang) piirkonda.
Olen näinud Maailmas juba üsna mitmeid kohti ning arvasin, et raske on veel üllatada, kuid eksisin...

On olemas kohti Maailmas, mis tunduvad lihtsalt niivõrd ebareaalsed, et ununeb kõik muu ja justkui Aeg seisaks…

See koht on Tõeline, need vaated müstiliselt kõrguvatele kaljudele ja helesinise-rohelise värvusega merele, lumivalge liiva taustal on lihtsalt nii lummav, et mõistan, miks mõned inimesed jäägitult Taisse on armunud...

See koht on lihtsalt selline, kus ka süda jätab löögi vahele ja sa lihtsalt vaatad…vaatad…ja jäädki vaatama…

Siia lähedale jääb ka koht, Phi Phi saared ning ka Phi Phi Leh (üks saartest), kus on filmitud L. di Caprio "The Beach", mille müstiline võlu on kuulus üle kogu Maailma.

Kahjuks ei õnnestunud meil seda imelist kohta külastada, kuna meie programm oli selleks liiga tihe.
Saime sellest kõigest aimu vaid mõningate randade külastusega, mis siiski jättis Hinge kustumatu jälje...

Tagasilend (09.11) siis Bangkoki ning majutus lennujaama lähistel asuvas hotellis...

Bangkok- Tai Pealinn oma 20 mln. elanikuga on lihtsalt hoomamatu suurusega, tohutu linnadzungel, kuhu minnes, nagu kohalikud ütlevad: "Bangkok neelab su !".

Päevane ekskursioon Bangkoki templites, Kuninga palees ning ummikutes, möödus justkui unenäos, märksõnaks vaid põrgukuumus, imepeened nikerdused, millest mu aju "mõlki läks" ning üdini läbihigistatud T-särk, mis tuli minema visata...
Sorry, et olen selline “maakas”…Suurlinnad pole mulle kunagi meeldinud ! 

Õnneks saab siit T-särgi 5.-EUR eest Ja selleks korraks saigi see unustamatu reis läbi, kuniks...

Ma sooviks tänada meie väga lahedat reisiseltskonda ilma kelleta kindlasti meil nii lõbus poleks olnud ning ilma kelleta oleks nii mõndagi nägemata jäänud ning mõistagi meie pikaajalist partnerit Novatours-i, kes siis selle meeldejääva reisi meile korraldas 

And Specially Thanks to Dmitri ja Andrei !!! 


Siiski Hinge on taas puudutanud üks fantastiline ja ebamaiselt kaunis koht siin maamunal, kuhu ma kindlasti kavatsen naasta ja lõpetan selle reisikirja, All Saints "Pure Shores"....