:

Oluline info

Oluline info

Riiki/sihtkohta sisenemine:

Reisi ostmisel palume kindlasti tutvuda Eesti Välisministeeriumi veebilehega, et oleks teada Riiki sisenemise tingimused, www.vm.ee, lisaks mis on koroonakriisiga seotud info ning lendude toimumisega, saate info otse meile kirjutades/helistades. 

Kindlasti pöörata tähelepanu oma reisidokumentide kehtivusele, mis on üldjuhul nõudega, et reisidokument peab olema kehtiv kuni 6 kuud, peale reisilt tulekut.

Ning reisimiseks väljaspool Euroopa Liitu peab kindlasti kaasas olema Pass. Euroopa Liidu siseselt võib reisidokumendiks kasutada ka ID-kaarti.

Reisi ostmine:

Kindlasti on soovitatav teha esmalt taustauuring, alustades sellest, kas reise müüval reisiettevõttel on selle jaoks vastav tegevusluba ja tagatis, selle leiate siit leheküljelt (Majandus-ja Kommunikatsiooni ministeerium).
Lisaks soovitame tutvuda Tarbijakaitseameti soovitustega reisi ostmisel.

Mõistagi tasub ka kasutada otsingumootoreid (GOOGLE, EMTA, RIK, jne), sisestada ettevõtte nimi või selle juhataja nimi ning infot peaks leiduma piisavalt taustakontrolliks.

Reisidokumendid:

Reisile mines, palun veenduge, et kaasas oleks kehtiv reisidokument vastavalt nõuetele:

  • voucher ja/või elektroonilised lennupiletid
  • soovitatavalt sõlmitud reisikindlustuspoliis
  • vajadusel volikiri lapsele või sünnitunnistus
  • viisa (juhul, kui see on nõutav riiki sisenemisel)
  • Teostatud COVID-19 negatiivne test , 72 h ennem lennu toimumist (võimalik tulevikus, et nõutakse lennule ka juba koroonavaktsineerimistunnistust)

Puudulike reisidokumendiga passikontrolli mitteläbides, lasub vastutus 100 % reisijal!

Majutus:

Loteriimajutus - Loteriimajutus on reisipaketi tüüp, kus hotell selgub alles kohapeale jõudes, st. hotell võib asuda mistahes asukohas kuurortpiirkonnas ja on võimalik, et võib asuda ka väljaspool kuurortasulaid.
Samuti tähendab Loteriimajutus ka oluliselt kehvemat hotelli, kui see on tavapärases hotellide valikus. Pretensiooniõigus puudub !

Promo Room - Hotellisisene loteriimajutus, kus üldkategooriaks on küll Standard tuba, kuid hotelli külastaja võib saada, kehvema vaatega ja kehvemas seisukorras toa. Promo toa saajal ei ole pretensiooniõigust ning toa vahetades tuleb tasuda lisatasu uue toa eest.

Viimase hetke pakkumine (Last Minute) - Kui just ei ole hooaja algus või lõpp, siis Viimase hetke (Last Minute) pakkumistes on üldiselt hotellid, millel ei ole korralikku täituvust (loe, ka nõudlust) või siis on hotellis äsja vabanenud üks-kaks tuba.

Tuleb arvestada, et Viimase hetke reiside pakkumiste valik on kehvem ning ka hotellide kvaliteet enamasti on tagasihoidlikum.

Samuti tuleb reisijal tasuda kogu arve korraga, ennem kui Reisiettevõte kohad reserveerib, kuna Last Minute broneeringu tühistamise trahv on 100 % !
Lisaks ei pruugi Last Minute reisi ostmisel saada alati hotelli poolset kinnitust, soovitud hotelli tubadele!

Hooaeg:

Erinevates sihtkohtades on tipp-ja madalhooajad, mis varieeruvad sõltuvalt sihtkohast.
Hooaegade varieeruvus on selgelt tunda Vahemere piirkondades ning eksootika-piirkondades.

Madalhooajal (hooaja alguses ja hooaja lõpus) võib esineda tõrkeid hotellide teeninduses, kus pole avatud või on suletud osad hotelli teenused, mis võivad külastajat häirida (rannala korrastamata, suletud restoranid, pooltühi hotel, väiksem toiduvalik, animatsiooni puudumine, ehitus-ja remonttööd, jne).

Põhilised Suvesihtkohad:
Türgi Hooaeg - 10.mai – 15. oktoober
Kreeka Hooaeg - 15.mai - 15.september
Tuneesia Hooaeg - 01. Juuni – 25. Oktoober 
Bulgaaria Hooaeg - 15. Juuni – 15. September

Põhilised Talvesihtkohad:
Egiptuse Hooaeg- 20. oktoober- 02. mai
Tenerife Hooaeg- 01. oktoober - 30. aprill
Tai Hooaeg- 01. detsember - 01. aprill
Bali Hooaeg- 01. aprill - 15. november 

Hooaja ametlik algus ja lõpp kõigub aastati pisut, sest see sõltub eelkõige ilmast !

Eksootiliste sihtkohtadega, nagu Tai, India, Vietnam, Kuuba, Mehhiko, jne. tuleb arvestada, et kuivem periood (kõrghooaeg) on keskmiselt sõltuvalt sihtkohast hilissügisest kuni varakevadeni, enne ja peale seda valitseb valdavalt kuum ja niiske kliima, mis ei sobi meie põhjamaa kliimaga harjunud inimesele.

Kõrberiikides, nagu nt. Egiptus, Araabia Ühendemiraadid, suviti sinna põhjamaadest puhkusereise ei korraldata, kuna õhtutemperatuur nendes riikides võib tõusta talumatult kõrgeks, ca. +50°C.